RESULTS

OUTDOOR VOLLEYBALL

2021 RESULTS

JULY 3 - INDEPENDENCE DAY BASH

31 TOTAL TEAMS

JUNE 19 - BEAT THE HEAT

53 TOTAL TEAMS

WOMEN'S A DIVISION - 8 TEAMS
1ST: CHEYANNE HAWKINS & DIXIE LOVELESS
2ND: ASHLEY WESENBERG & SHANTE FALSLEV
3RD: ALYSSA NELSON & ERIKA BURGE
4TH: AMANDA TAPUSOA & ABI JEWETT

WOMEN'S B DIVISION - 5 TEAMS
1ST: ELLIE MARTINDALE & SYDNIE MARTINDALE
2ND: BARBARA DICKSON & SHELBY DICKSON
3RD: ALLIE SAUNDERS & ANDREA KENNEDY


MEN'S A DIVISION - 7 TEAMS
1ST: JOE CULLUMBER & TOMMY LOVELESS
2ND: CHANCE CANTY & JAKE ANGELL
3RD: DAN NOACK & JOHN BELLES
4TH: COREY RAPPLEYE & KEEGAN RAPPLEYE

MEN'S B DIVISION - 4 TEAMS
1ST: KARL HOLLY & KOHANA HOLLY
2ND: MICHAEL WORLEY & SALEM KARREN
3RD: COLEMAN SCOTT & LANDON REBER


MEN'S NOVICE DIVISION - 5 TEAMS
1ST: KATE BUTLER & WING BUTLER
2ND: CAYDEN BUTTERFIELD & JASON BUTTERFIELD
3RD: JOSEPH DODGE & MICHAEL DODGE

WOMEN'S A DIVISION - 7 TEAMS
1ST: CHEYANNE HAWKINS & IZZIE HINTON
2ND: DIXIE LOVELESS & MADDIE LARSEN
3RD: ALYSSA NELSON & MOE GRISH
3RD: ASPEN HOLBROOK & SHERIDA REYNOLDS

WOMEN'S B DIVISION - 4 TEAMS
1ST: HALEY NOBLE & LESLIE JOHNSON
2ND: SARAH BLAU & SHANTE FALSLEV

MEN'S DIVISION - 7 TEAMS
1ST: SCOTT KOCH & SETH ANDERSON
2ND: JAKE ANGELL & XAVIER MIRANDA
3RD: TOMMY LOVELESS & TRENT STEVENS
4TH: DAN NOACK & SCOTT BOER

YOUTH POWER DIVISION - 9 TEAMS
1ST: ADI F. & ALLI A.
2ND: ALYSSA A. & BROOKLYN C.


YOUTH INTERMEDIATE DIVISION - 14 TEAMS
1ST: KOLBY L. & NATHAN H.
2ND: ELLY G. & KELANI T.


YOUTH NOVICE DIVISION - 12 TEAMS
1ST: MILLIE M. & SEINI T.
2ND: BLAYKE S. & KYNZEE A.

JUNE 6 - SPRING THAW

72 TOTAL TEAMS

WOMEN'S A DIVISION - 12 TEAMS
1ST: CHRISTINA PAZZI & VANINNA ORTIZ
2ND: DIXIE LOVELESS & MADDIE LARSEN
3RD: DAWSON DAY & PAIGE KOCH
3RD: ASPEN HOLBROOK & BAYLIE REYNOLDS

WOMEN'S B DIVISION - 6 TEAMS
1ST: HANNAH DEYOUNG & KATIE ERWIN
2ND: HALEY NOBLE & LESLIE JOHNSON

MEN'S DIVISION - 10 TEAMS
1ST: COOPER ANDERSON & SCOTT KOCH
2ND: TOMMY LOVELESS & TRENT STEVENS
3RD: JOE CULLUMBER & JOHN BELLES
4TH: JACOB CULL & TYLER PEHRSON

YOUTH POWER DIVISION - 10 TEAMS
1ST: GRACEE P. & DANICA D.
2ND: BELLA I. & LILY F.
3RD: MALYNN E. & AVA W.
3RD: KENDRA S. & ALISSA F.


YOUTH INTERMEDIATE A DIVISION - 12 TEAMS
1ST: JAYLEE A. & LAYNEE G.
2ND: ELLIE C. & ELIZA P.
3RD: KEIRA B. & OLIVIA B.
3RD: ELLA W. & KEARSTEN A.


YOUTH INTERMEDIATE B DIVISION - 10 TEAMS
1ST: PAIGE S. & ADDLEY C.
2ND: BRYNN S. & ALLIE S.
3RD: KEATON C. & HAYDEN D.
3RD: TAYA H. & KIYA H.


YOUTH NOVICE DIVISION - 12 TEAMS
1ST: DREW P. & EMMIE C.
2ND: ANNABELLE B. & OAKLEE R.
3RD: TAYLOR S. & GWEN B.
3RD: